Ridikėliai https://www.nojus.lt/darzoviu-seklos/ridikeliai tai skanios, turinčios daug vitaminų pavasario daržovės. Pasėti ridikėliai užauga greitai, trumpašakniai ridikėliai daugiausiai auginami šiltnamiuose, o ilgašakniai lauke, trukstant dirvoje drėgmės arba esant aukštai oro temperatūrai, ridikėliai būna kieti ir kartūs. Taigi ši daržovė mėgsta šilumą, šviesą ir drėgmę.
Kokia ridikėlių nauda ?
Ridikėliuose gausu vitaminų ir mineralų: C, PP, B1, B2, kalio, kalcio, magnio, geležies, jodo, druskų, angliavandenių, baltymų ir kt. Ridikėlių lapuose lapuose vitaminų ir mineralinių medžiagų taip pat yra daug, kaipi ir pačiuose ridikuose, tinka mišrainėm, sriubom gaminti.
Ridikėlių veislės
Ridikėlių veislių asortimentas didelis ir įvairūs. Norint atrasti tinkamiausią veislę, reikia išbandyti keletą veislių ir pagal sovo skonį išsirinkti sau tinkamiausią rūšį. Kokybiškų, nebrangių sėklų galima įsigyti internėtinėje parduotuvėje, čia rasite įvairių daržovių sėklų asortimentą, o ant sėklų pokelių smulkų prekės aprašymą. Padarę sėklų užsakymą, sumokėję, prekės jums bus pristatytos į namus.
Ridikėlių auginimas šiltnamyje
Šiltnamyje auginami ridikėliai gauna palankesnes mikroklimato sąlygas, užauga greičiau, o derlius gausesnis ir geresnės kokybės. Šildomuose šiltnamiuose ridikėlius galima sėti jau kovo pradžioje, o neapšildomuose balandžio mėnesį ridikėliai greitai auganti daržovė, todėl derlius užauginamas kelis kartus per metus.
Ridikėlių auginimas lauke
Lauke auginamiems ridikėliams turi būti parinkta saulėta vieta nes šešėlyje augs lapai, o šakniavaisiai bus smulkūs. Ridikėliai raunami, išrenkant didžiausius, nereikia laukti peraugimo nes jie greitai kietėja, apkarsta.
Patys ridikėlių neauginat, o kaip išsirinkti skaniausius ?
Jeigu ridikėlių patys neauginate, o renkates turguje ar prekybos centruose, tada atkreipkite dėmesį į ridikų spalvą, ji turi būti ryški, lapeliai sodriai žali, šakniavaisiai tvirti, kieti ir lygūs.